Vybrať región
sk
  • SK
  • CZ
  • EN
Vytlačiť

Asseco CE kupuje majoritu v žilinskom CEIT. Zaujala ho robotika a AI

V slovenskej technologickej branži prebehla zaujímavá akvizícia. Softvérová spoločnosť Asseco Central Europe kupuje špecialistu na priemyselnú automatizáciu, žilinskú skupinu CEIT.

Asseco získa 51 percent CEIT (Central European Institute of Technology). Hodnotu transakcie zmluvné strany nezverejnili.

Ročné tržby skupiny CEIT s 250 pracovníkmi, ktorá sa zaoberá technickými a procesnými inováciami, priemyselnou automatizáciou, konštrukčným a materiálovým inžinierstvom a vzdelávaním, predstavujú 22 miliónov eur.

CEO Asseca Jozef Klein na CEIT vyzdvihuje najmä riešenia a produkty v robotike a umelej inteligencii (AI). „CEIT obohatí Asseco o nové trendy a kompetencie, ktoré by sme radi posunuli do medzinárodného priestoru,“ dodáva.

Asseco CE má na to vcelku dobré predpoklady. Okrem Slovenska pôsobí v ďalších šiestich krajinách: v Česku, Maďarsku, Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku a Taliansku. V regióne strednej a východnej Európy patrí medzi najväčšie softvérové domy.

Firma v súčasnosti zamestnáva 1 700 ľudí, vlani dosiahla tržby 168 miliónov eur. Špecializuje sa na finančný sektor, zdravotníctvo a verejnú správu. Jej šéf J. Klein sa v marci stal držiteľom ocenenia EY Podnikateľ roka.

Medzinárodný potenciál Asseca zvýrazňuje fakt, že je súčasťou rovnomennej nadnárodnej skupiny, ktorá pôsobí v päťdesiatke krajín sveta. Pobočky má prakticky v každej európskej krajine a v Izraeli.

CEIT je slovenským lídrom v oblasti vývoja riešení konceptu Priemysel 4.0, ktorý sa zameriava na prepojenie fyzických priemyselných systémov a inteligentných kybernetických procesov. Pracuje napríklad na projekte digitálneho dvojčaťa.

Medzi klientov CEIT patria veľké priemyselné podniky na Slovensku a v strednej Európe, ako sú Volkswagen, Škoda, Whirpool alebo Continental.

etrend.sk, 21. 9. 2017, Jozef Andacký

https://www.etrend.sk/technologie/asseco-ce-kupuje-majoritu-v-zilinskom-ceit-zaujala-ho-robotika-a-ai.html

 

 

 


Vytlačiť