Vybrať región
sk
  • SK
  • CZ
  • EN
Vytlačiť

fwd.sk / Jozef Klein: S akvizíciami sme neskončili

Predseda predstavenstva Asseco Slovakia Jozef Klein hodnotí rok 2009.

Dnes odpovedá: predseda predstavenstva Asseco Slovakia a prezident Asseco Central Europe Jozef Klein.

Ako pre Asseco Slovakia dopadol rok 2009?
Počas krízy len málo privátnych zákazníkov vymieňa kľúčové produkčné informačné systémy. Skôr obmedzujú ďalší rozvoj, aby minimalizovali prevádzkové náklady. To sa dotklo aj nás. Na druhej strane, získali sme významné zákazky. Napríklad v skupine Wüstenrot v ČR na dodávku troch produkčných systémov a v spoločnosti Stavební spořitelna České spořitelny na komplexný redizajn a dodávku produkčného systému stavebného sporenia novej generácie. Okrem toho, v júli vzniklo Asseco Central Europe, integráciou českého a slovenského Asseca. Napokon, rozšírili sme aktivity na ďalší trh, keď sme získali 70-percentný podiel v maďarskej firme Statlogics, ktorá vyvíja softvér pre poskytovateľov spotrebiteľských pôžičiek.

V čom očakávate, že tento rok bude vo vašom biznise iný ako rok 2009?
Očakávam výraznejšie oživenie vo finančnom sektore, ktorý je jedným z našich cieľových segmentov. V prípade reštartu máme vyššie šance na získanie nových projektov a klientov. Výsledky Asseca môžu ovplyvniť aj pozitívne trendy, vychádzajúce z integračného projektu: v tomto roku sme na Slovensku a v Česku nastavení na podstatne vyššiu obchodnú a výrobnú efektivitu. Motorom by mali byť i medzinárodné projekty v rámci Asseco Group. Čo sa týka štátnych tendrov krytých z eurofondového OPIS-u, naše šance na úspech nie sú vysoké, aj napriek bohatým referenciám a odborným kompetenciám.

Na čo sa v  tomto roku najviac tešíte?
Asseco Slovakia oslávi 20. výročie vzniku. Teším sa na bilanciu a zhodnotenie výsledkov ako aj na samotnú oslavu výročia s klientmi a najmä spolupracovníkmi. A takisto sa teším na pokračovanie Asseco príbehu, ktorý znamená ďalšie akvizície a ďalšie integrácie v Európe.


Vytlačiť