Vybrať región
sk
  • SK
  • CZ
  • EN
Vytlačiť

Hospodárske noviny, str.21 / V IT biznise vyhlásia najlepších na trhu

Bratislava – Spomedzi vyše stovky osobností a firiem pôsobiacich v oblasti IT a telekomunikácií vybrala odborná komisia v minulých dňoch kandidátov do užšej nominácie ocenení IT Osobnosť, IT Firma a IT Projekt roka. Na jeseň sa bude konať už deviaty ročník. Odborná jury hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a troch projektov bez určenia poradia. Z nich neskôr vyberie držiteľov hlavných ocenení, ktoré sa vyhlásia 23. septembra na IT Gala.

V kategórii IT Osobnosť sa do nominácie dostali Roman Brestovanský (generálny riaditeľ IBM Slovensko), Milan Dubec (predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Azet.sk), Jozef Klein (generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Asseco Slovakia), Václav Klein (Managing Director NESS Slovensko) a Peter Škodný (Country Managing Director Accenture).

V kategórii IT Firma sú Accenture, ANASOFT APR, Asseco Slovakia, PosAm, Systems Slovakia. V kategórii IT Projekt súťažia Digitálne mesto Centire eFFICE 4 City (cieľom je uľahčiť komunikáciu medzi občanmi a verejnou správou prostredníctvom elektronickej komunikácie). Ďalej je to projekt Follow me and be secure (cieľom je bezpečné, mobilné, cenovo dostupné riešenie pre zdravotnícky personál) a projekt Moderné európske voľby (simulácia prvých elektronických parlamentných volieb na Slovensku).


Vytlačiť