Vybrať región
sk
  • SK
  • CZ
  • EN
Vytlačiť

Podiel eReceptov sa v marci rapídne zvýšil, na Slovensku presiahol šesť miliónov

Podiel elektronicky predpísaných receptov dosiahol v marci tohto roka 97 %. Počas kľúčového mesiaca v boji s pandémiou Covid-19 bolo na Slovensku predpísaných vyše 6 miliónov eReceptov a vydaných takmer 6,2 milióna liekov. Informovala o tom PR Manager Asseco Central Europe Michaela Hollá.

„Už od začiatku vypuknutia pandémie odporúčame ľuďom, najmä starším a chronicky chorým, aby nechodili, ak to nie je nevyhnutné, k svojim lekárom. Pokiaľ užívajú lieky a potrebujú si ich dať predpísať, môžu zatelefonovať do ambulancie a lekár im vystaví eRecept. Vyhnú sa tak kontaktu s ľuďmi v čakárňach,“ konštatoval generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Peter Blaškovitš.

„Elektronické zdravotníctvo má v súčasnej situácii kľúčový význam pri ochrane zdravia ľudí a prevencii pred infekčným ochorením. Zároveň umožňuje pacientom a seniorom z pohodlia domova, bez návštev zdravotníckeho zariadenia, predpísanie liekov lekárom,“ uviedol CEO spoločnosti Asseco Jozef Klein.

Šetria čas lekára aj pacienta

Elektronické recepty tvoria súčasť procesov moderného poskytovania zdravotnej starostlivosti. Šetria čas lekára aj pacienta, a zároveň aj prostriedky zdravotného poistenia pacientov. Systém upozorňuje lekára na možné interakcie predpisovaných liekov či ich duplicity a k dispozícii má online informácie o možnej generickej preskripcii. Ak lekár pozná zdravotný stav pacienta, môže využiť aj funkciu opakovaný eRecept. Systém eZdravie bol vytvorený spoločnosťou Asseco v partnerstve, a okrem iných uznaní získal aj hlavnú cenu na kongrese ITAPA 2019.

Asseco Central Europe je softvérový dom a pôsobí v Slovenskej a Českej republike, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a Poľsku. Realizuje projekty pre komerčnú sféru ako aj štátnu správu a samosprávu. Portfólio spoločnosti tvoria bankové a poisťovacie informačné systémy, informačné systémy pre zdravotníctvo, stavebné sporiteľne, systémy pre platobné karty, dátové sklady, energetiku a utility, Business Intelligence riešenia, podnikové informačné systémy a ďalšie riešenia šité na mieru. Celá skupina Asseco CE v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 3-tisíc ľudí. Asseco Central Europe je súčasťou medzinárodnej skupiny Asseco.

webnoviny.sk, 13. 05. 2020

www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/podiel-ereceptov-sa-v-marci-rapidne-zvysil-na-slovensku-presiahol-sest-milionov/


Vytlačiť