Vybrať región
sk
  • SK
  • CZ
  • EN
Vytlačiť

Pohyby na našom IT trhu: CEIT už ovláda len Asseco

Doterajšia spolupráca priniesla možnosť expanzie do ďalších štátov z pôsobiska Asseca.

Firma Asseco Central Europe zvýšila svoj podiel v technologickej spoločnosti CEIT a stala sa jej jediným 100-percentným vlastníkom. Doteraz mala 51 percent akcií.

Produkty pre priemysel

CEIT sídli v Žiline a zameriava sa na zvýšenie produktivity a rastu konkurencieschopnosti priemyselných podnikov. Pomôcť tomu majú riešenia určené na automatizáciu internej logistiky, optimalizáciu výrobných a logistických procesov či komplexné riešenia pre smart fabriky.

Šéf Asseca Jozef Klein uvádza, že produkty CEITu im doplnili portfólio a predstavujú vysokú pridanú hodnotu z pohľadu vzájomnej synergie.

Spresnené 14. 11.: Celá skupina Asseco Central Europe dosiahla v uplynulých dvoch rokoch tržby vyše 168,2 milióna eur a 215,9 milióna eur. CEIT s dcérskymi firmami ich zaznamenalo na úrovni 17,7 a 23,64 milióna eur (pôvodne sme uvádzali čísla len za Asseco Central Europe, a. s. a.s. a CEIT, a.s.).

Široká skupina

Asseco v uplynulých rokoch podniklo hneď niekoľko akvizícií. Naposledy nadobudlo 66 percent akcií v DWC Slovakia, ktorá zodpovedá za dodanie projektu elektronických služieb katastra nehnuteností.

Dávnejšie získalo rovnako dvojtretinový podiel v spoločnosti InterWay, ktorá vyvíja webové a softvérové riešenia na mieru. Zaoberá sa tiež cloudom či mobilnými aplikáciami.

Firmu exe ovládlo celé – je dodávateľom riešení založených na produktoch Microsoftu a pôsobí napríklad v oblasti monitoringu, zálohovania a obnovy infraštruktúry, riadenia životného cyklu IT infraštruktúry či softvérového manažmentu. Asseco má tiež 55-percentný podiel v DanubePay a skoro štvrtinu v eDocu.

zive.sk, 9. 11. 2018

https://zive.aktuality.sk/clanok/135969/pohyby-na-nasom-it-trhu-ceit-uz-ovlada-len-asseco/

 


Vytlačiť