Vybrať región
sk
  • SK
  • CZ
  • EN
Vytlačiť

TASR / Skupina Asseco napriek kríze nebude prepúšťať zamestnancov

Bratislava 3. marca (TASR) - Skupina Asseco v SR a ČR, ktorá pôsobí v IT segmente, nebude v čase svetovej hospodárskej krízy prepúšťať zamestnancov, naopak, hladať budú nových schopných ludí. TASR to dnes povedal predseda predstavenstva firmy Asseco Slovakia Jozef Klein.

Rovnaký prístup k ludským zdrojom ohlásila aj jej dcérska spoločnosť LCS International, ktorá spolu so spoločnosťami Asseco Czech Republic a Datalock pripravuje založenie regionálneho centra pre strednú Európu.

"Prínos tejto integrácie nebude v úspore ludských zdrojov, možno znížime technické zdroje, ale práve naopak, očakávame prínos v tom, že rozšírime produktové portfólio a mohol by tak vzniknúť väčší nábor nových ludí," doplnil šéf LCS Int. Peter Lang.

Cielom nového projektu IT skupiny Asseco v SR a ČR, ktorý jej zástupcovia predstavili vo februári na varšavskej burze, je získať biznis s pridanou hodnotou, nových klientov a operovať so zjednotenými produktmi synchronizovanejšie ako doteraz. Skupina sa tak usiluje o zvýšenie konkurencieschopnosti a trhového podielu v regióne.

Podstatou nového projektu je vytvorenie silného regionálneho centra pre strednú Európu v oblasti systémovej integrácie, poskytovania IT služieb a produktov s vysokou pridanou hodnotou. Príprava projektu v réžii 4 firiem - Asseco Slovakia, Asseco Czech Republic, Datalock a LCS International sa završi 1. júla tohto roka. "Zo 4 spoločností tak vzniknú dve velké obchodné zastúpenia - Asseco Central Europe (Asseco CE) a Asseco Solutions," informoval na dnešnej tlačovej besede predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Asseco Slovakia Jozef Klein.

Zastrešujúcim subjektom oboch zoskupení bude Asseco CE, ktoré vznikne integráciou firiem Asseco Slovakia a Asseco Czech Republic. Obe dodávajú IT projekty pre organizácie verejnej správy a velké komerčné subjekty.

Podobný proces integrácie čaká aj ich dcérske spoločnosti Datalock a LCS Int., ktoré operujú v oblasti vývoja a realizácie podnikových infosystémov. Obe firmy od júla vytvoria zoskupenie Asseco Solutions.

"Chceme vytvoriť jedno silné regionálne centrum pre strednú Európu, a to predovšetkým cestou využiteľnosti lokálnych podobností, ktoré existujú. Asseco CE je prvý krok. Prechádzame tak z kvantitatívnej do kvalitatívnej situácie," konštatoval Klein.


Vytlačiť