Vybrať región
sk
  • SK
  • CZ
  • EN
Vytlačiť

Asseco Central Europe už s oficiálnym názvom

Tieto zmeny sú logickým zavŕšením regionálnej integrácie Asseco Slovakia a Asseco Czech Republic, ktorá odštartovala minulý rok v júli. Dochádza tak ku spojeniu dvoch firiem s podobným profilom v dvoch rôznych krajinách do jednej spoločnej firmy pod názvom Asseco Central Europe. Názov vyjadruje stratégiu spoločnosti – byť silným regionálnym softvérovým centrom pre oblasť strednej Európy.

Jozef Klein, predseda predstavenstva Asseco CE, to komentuje slovami: „Registrácia jednotného názvu spoločností v Česku i na Slovensku je pre oba trhy signálom, že sme úspešne ukončili jednu etapu integrácie. Rozšírili sme ponuku produktov i služieb, posilnili spoluprácu v obchode a začíname využívať synergické efekty zjednotenia. Výsledkom sú nové obchodné úspechy v oboch krajinách.“ 

Asseco CE pri tejto príležitosti spúšťa nové webové stránky (www.asseco-ce.com), ktoré umožňujú zobrazovanie informácií a prácu s portálom aj pre používateľov so zrakovým postihnutím (dodržanie kritérií blind friendly). Návštevníci na nich nájdu okrem obchodného portfólia, referencií a obchodných partnerov aj odborné články, alebo informácie o skupine Asseco. Novo zaregistrovaná doména samozrejme ovplyvní aj formát e-mailových adries ([email protected]).

Spoločnosť v poslednej dobe konsolidovala svoje obchodné aktivity, keď v novembri 2009 získala zvyšný podiel v Asseco Solutions zaregistrovanom v Českej republike (pôvodne LCS International) a v decembri rozšírila svoje portfólio na maďarský trh, kúpou IT spoločnosti Statlogics (70,04%). V apríli 2010 nadobudla 100%-ný podiel spoločnosti MPI CONSULTING a podpísala zmluvu na 60% akcií firmy GlobeNet, jedného z hlavných hráčov maďarského zdravotníckeho IT priemyslu.


Vytlačiť